Fotowoltaika przemysłowa stanowi ekologiczną i tanią alternatywę dla zasilania energią elektryczną wytwarzaną z węgla w elektrowniach konwencjonalnych. Fotowoltaika pozwala wyprodukować energię zdolną zaspokoić bieżące zapotrzebowanie energetyczne sieci fabryk czy zakładów wytwórczych. Panele fotowoltaiczne dla przemysłu montowane są na dedykowanych konstrukcjach fotowoltaicznych. Nasza firma specjalizuję się w montażu systemów bezinwazyjnych, czyli systemów zgrzewanych do poszycia dachu bez konieczności wykonywania jakichkolwiek dziur czy otworów w istniejącym poszyciu dachowym. Takie systemy dedykowane są do dachu z membrany czy też papy o niskiej obciążalności. Systemy zgrzewane nie przekraczają obciążenia 17 kg na metr kwadratowy z panelem oraz pełnym okablowaniem. Takie instalacje zajmują zwykle nawet kilkaset metrów kwadratowych, tworząc dachowe farmy fotowoltaiczne. Panele fotowoltaiczne połączone zostają wraz z inwerterami (falownikami) za pomocą przewodów elektrycznych.
Aby produkcja energii przebiegała sprawnie, panele muszą zostać zamontowane tak, aby były nachylone ku południu, bądź ułożone na konstrukcji wschód-zachód. Sposób montażu paneli uwarunkowany jest potrzebami klienta oraz jego profilem auto konsumpcyjnym. To zapewnia stałe wyeksponowanie na działanie promieniowania słonecznego. Ważne jest też oddalenie od drzew czy innych budynków mogących rzucać cień na powierzchnię. W takich warunkach panele nie produkowałyby energii efektywnie lub w ogóle by nie działały. Prąd stały wytwarzany jest w ogniwach poprzez zamianę energii słonecznej na prąd stały. Dopiero w inwerterze zostaje on przekształcony w prąd zmienny. W takiej postaci może zostać przesłany do sieci energetycznej. Warunkiem jest jednak, aby inwestor został wpisany do rejestru wytwórców energii (przy instalacji 50–500 kWp) lub zdobył koncesję na produkcję energii (przy instalacji powyżej 500 kWp). Istotne jest zaplanowanie wielkości inwestycji. Większa liczba paneli będzie potrzebna nie tylko przy bardzo wysokim zapotrzebowaniu kompleksu fabryk czy zakładów wytwórczych na energię, ale też planach zarabiania na sprzedaży energii do sieci energetycznej.
Nastąpiła zmiana przepisów w zakresie zwiększenia mocy instalacji przy budowie bez pozwolenia na budowę z 50 kWp do 150. Warunki przyłączeniowe pozostają do pozyskania od 50 kWp w górę.
01. Audyt energetyczny
02. Przygotowanie wyceny wstępnej
03. Przygotowanie projektu koncepcyjnego
04. Omówienie oraz weryfikacja oferty
05. Podpisanie umowy
06. Rozpoczęcie prac nad projektem budowlanym, warunkami przyłączeniowymi oraz resztą dokumentacji przyłączeniowej
07. Dostawa podzespołów
08. Kompleksowy montaż z uruchomieniem
09. Odbiór instalacji z OSD
Inwestycja w fotowoltaikę dla firm stanowi strategiczne i przyszłościowe podejście do zarządzania zasobami energetycznymi, oferując szereg korzyści ekonomicznych oraz środowiskowych. Zamontowanie farm fotowoltaicznych umożliwia przedsiębiorstwom wyprodukowanie własnej, odnawialnej energii, co przekłada się na znaczące obniżenie rachunków za prąd. Długoterminowo, systemy te są wysoce rentowne, a zwrot z inwestycji często następuje w ciągu kilku lat. Ponadto, korzystając z energii słonecznej, firmy demonstrują swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój, co buduje pozytywny wizerunek marki i przyciąga klientów świadomych ekologicznie.
W naszej ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje instalacji fotowoltaicznych,
które nasi fachowcy profesjonalnie zaprojektują i zamontują.
Nie zwlekaj i wybierz ekologiczne źródło energii.