Panele fotowoltaiczne instalowane są na dachu przy pomocy specjalnego systemu montażowego odpornego na korozję. Ważne, aby zostały zamontowane pod kątem około 30 st. i nie były zacienione przez inne dachy czy rosnące obok budynku drzewa. Tylko wówczas praca całego systemu będzie efektywna. W ogniwach dzięki zjawisku fotowoltaicznemu (zachodzącemu w półprzewodniku, którym najczęściej jest krzem) energia słoneczna zostaje przekształcona w prąd stały. Nie może być wykorzystany w tej postaci do zasilania sprzętu AGD. Dlatego zostaje przesłany do inwertera zwanego również falownikiem. W inwerterze prąd stały zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach dopasowanych do domowych gniazdek. Prąd zmienny może zostać wykorzystany do zasilenia sprzętów domowych, a także ładowania pojazdów elektrycznych. Falownik odpowiada też za stały monitoring pracy całej instalacji i czuwa nad jej efektywnością. W razie wykrycia usterki wyłącza system, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.
Nadwyżki energii, które nie zostaną zużyte na potrzeby domu, mogą zostać przekazane do sieci energetycznej, gdy instalacja pracuje w systemie on-grid. Aby jednak było to możliwe, niezbędny jest licznik dwukierunkowy. To on oblicza energię wytworzoną przez system fotowoltaiczny i wysłaną do sieci, a także pobraną z sieci. Latem najczęściej dobrze dopasowana instalacja generuje nadwyżki prądu. Jednak zimą zapotrzebowanie na energię zwykle jest wyższe niż ilość wyprodukowana przez system. Wówczas może zostać ona pobrana z sieci.
01. Darmowy audyt energetyczny
02. Przygotowanie wyceny wraz z projektem indywidualnym
03. Omówienie oraz weryfikacja oferty
04. Podpisanie umowy
05. Dostawa podzespołów do 14 dni
06. Montaż do 21 dni
07. Zgłoszenie instalacji do Zakładu Energetycznego oraz Straży Pożarnej
Wysokiej jakości instalacja fotowoltaiczna jest nie tylko gwarantem szybkiego zwrotu inwestycji, ale i oszczędności przez lata. Dzięki instalacji, energia jest całkowicie darmowa, niezależnie od podwyżek cen prądu. Nie zaskoczy Cię również nagła przerwa w dostawie prądu. Ważną zaletą jest ekologiczność instalacji, która nie emituje CO2 oraz niskie natężenie dźwięku pracy – „najgłośniejszy element” falownik wytwarza hałas o natężeniu porównywalnym do ludzkiego szeptu. Instalacja fotowoltaiczna pozwala również zaoszczędzić czas gdyż nie wymaga właściwie żadnej ingerencji. Wyróżnia się się trzy typy instalacji: sieciową, hybrydową oraz autonomiczną.
W naszej ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje instalacji fotowoltaicznych,
które nasi fachowcy profesjonalnie zaprojektują i zamontują.
Nie zwlekaj i wybierz ekologiczne źródło energii.